Obniżka!
Oolong Tie Guan Yin

Oolong Tie Guan Yin

New product

Cena za 50 g

35 Przedmioty

  • 50 g
  • 100g
  • 200g
  • 500g

16,24 zł

-15%

19,10 zł

Opis produktu

Oolong Tie Guan Yin pochodzący z prowincji Anxi znalazł miejsce wśród dziesięciu najlepszych chińskich herbat. Cechuje się dużymi liśćmi zwiniętymi w małe nieregularne kuleczki o słodko-kwiecistym aromacie.

W dosłownym tłumaczeniu Tie Guan Yin oznacza "Żelazna Bogini Miłosierdzia". Nazwa ta związana jest z legendą, według której to właśnie dzięki chińskiej bogini Guanyin świat może cieszyć się tą wyjątkową herbatą.

Legenda głosi, iż pewnie ubogi rolnik pochodzący z prowincji Anxi przypadkowo odkrył ukrytą wśród zarośli zapomnianą przez wszystkich i zaniedbaną świątynię. W jej wnętrzu znajdowała się figura bogini miłosierdzia Guanyin. Wei- tak się nazywał ów rolnik- postanowił zaopiekować się opuszczoną świątynią. Regularnie sprzątał ją oraz palił kadzidła dla bogini Guanyin. W podziękowaniu za dobroć i pobożność we śnie ukazała mu się bogini i przekazała wiadomość, aby poszedł do niewielkiej jaskini znajdującej się nieopodal świątyni- tam czeka go nagroda. Okazała się nią sadzonka krzewu herbacianego. Wei zasadził ją na swoim polu i pielęgnował aż urosła do postaci dorodnego krzewu. Wówczas podzielił się odrostami ze swoimi sąsiadami. Herbata z niezwykłego krzewu okazała się wyśmienita, zaczęto ją sprzedawać i w niedługim czasie cała wioska wyszła z nędzy i poprawiła swój byt.

Oolong Tie Guan Yin cechuje się wyrazistym smakiem oraz wspaniałym aromatem przypominającym zapach bzu. Uważa się, że herbata pełnie smaku odkrywa tylko przed tymi, którzy podobają się bogini miłosierdzia- czyli przed ludźmi poczciwymi oraz żyjącymi z miłością do innych.

Kraj pochodzenia: Chiny

Sposób przygotowania

0,5-1,5 min

85-90 st. C

1 łyżeczka na filiżankę

Pierwsze parzenie może trwać do 1,5 minuty. Drugie skracamy do ok. 1 minuty. Każde kolejne wydłużamy o 30 sekund od poprzedniego.
 

Opinie

Napisz recenzję

Oolong Tie Guan Yin

Oolong Tie Guan Yin

Cena za 50 g

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: