Matcha Japan Style

New product

Cena za 50 g

25 Przedmioty

  • 50 g
  • 100g
  • 200g
  • 500g

12,59 zł

Opis produktu

Matcha jest to sproszkowana zielona herbata japońska wytwarzana z liści Tencha, które przed zbiorami są zacieniane, tak aby ograniczyć kontakt ze światłem słonecznym. Dzięki temu zabiegowi w liściach wzrasta stężenie chlorofilu- daje on ciemniejszy odcień zieleni oraz zwiększa ilość aminokwasów. Po zbiorze liście pozbawiane są łodyżek, nerwów i żyłek liściowych, a następnie mielone na drobny proszek. Matcha wykorzystywana jest do ceremonii chanoyu czyli japońskiej ceremonii parzenia herbaty.

Matcha jest bardziej skondensowana niż inne zielone herbaty, dlatego picie jej niesie za sobą więcej korzyści zdrowotnych niż tradycyjnych naparów. Jest bogatym źródłem antyoksydantów, wykazuje działanie wspomagające odchudzanie (zmniejsza apetyt oraz przyspiesza metabolizm). Dzięki dużej zawartości witamin wspomaga układ odpornościowy, ponad to reguluje ciśnienie krwi oraz zmniejsza ryzyko chorób serca.

Jest świetnym zamiennikiem kawy. Zawiera zdrową kofeinę w postaci L-teaniny, która dodaje energii stopniowo i pozawala uniknąć nagłego spadku siły.

W naszej ofercie dostępna jest Matcha Japan Style, która świetnie sprawdza się w kuchni- jest idealna do wypieków oraz wszelkich eksperymentów kulinarnych.

Kraj pochodzenia: Chiny

Sposób przygotowania

ok. 30 sekund

70-80 st. C

1 łyżeczka (ok. 3 g)/ 150 ml

1 łyżeczkę Matchy zalewany przegotowaną wodą i energicznie mieszany do momentu uzyskania jednorodnej zawiesiny.

Opinie

Napisz recenzję

Matcha Japan Style

Matcha Japan Style

Cena za 50 g

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: